Wynajem z OC sprawcy


Ubezpieczenie OC – wynajem auta

W Polsce musimy mieć ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jeśli posiadamy samochód. I tutaj niezależnie od ochrony jaką posiadamy i jej zakresu zawsze będzie przysługiwać poszkodowanemu odszkodowanie w postaci pokrycia kosztów naprawy samochodów, albo pełna refundacja straty. Istotnym elementem takiego ubezpieczenia będzie również prawo do samochodu zastępczego do czasu likwidacji szkód. Można tutaj korzystać z propozycji ubezpieczyciela, ale nie będzie to wymóg. Należy pamiętać, że ubezpieczyciel sprawcy nie może decydować o mobilności poszkodowanego przez wskazanie komunikacji miejskiej. Ktoś kto ma samochód, dzieci, pracuje i gdy wyłączy swój samochód z ruchu straci mobilność. Nie ma obowiązku udowadniania utraty mobilności. Ta kwestia nie będzie po stronie poszkodowanego i nie będzie on musiał składać oświadczeń. W ramach ubezpieczenia przysługuje nam samochód tej samej klasy, a to gdzie go wynajmiemy to również wyłącznie nasza sprawa.

Pojazd zastępczy – wynajem

Wynajęcie pojazdu w swoim własnym zakresie, przy braku wiedzy na ten temat często będzie związane z tym, że płacimy z góry za czas wynajmu i pojawi się problem z odzyskaniem od ubezpieczalni poniesionych kosztów. Nierzadko zdarza się, że narzucone nam formalności i piętrzące się utrudnienia z braku doświadczenia i niewiedzy poszkodowanego w tego typu przypadkach. Konsekwencją tego jest zgoda na warunki jakie stawia nam ubezpieczalnia a one najczęściej nie będą dla nas korzystne. Jak więc sobie z tym poradzić?

Wypożyczalnia samochodów

Jeśli chcemy unikać problemów związanych z ostatecznym rozliczeniem drogowego zdarzenia trzeba będzie skorzystać z profesjonalnej wypożyczalni, która będzie również w stanie zadbać odpowiednio o nasze prawa przede wszystkim będzie w stanie podstawić nam dobry dla nas pojazd. Wypożyczalnia, gdzie funkcjonuje wynajem w ramach OC sprawcy będzie przejmować również na siebie wszelkie formalności jakie będą z tym związane i dlatego ten obowiązek będzie skutecznie zdjęty z poszkodowanego. Wystarczy jedynie przygotować dobre dokumenty, które z tytułu powstałej szkody się pojawiają. Do nich należą takie elementy jak dane sprawcy, nazwa towarzystwa ubezpieczeniowego, numer polisy, dane poszkodowanego, oświadczenie sprawcy, notatka policyjna z miejsca wypadku oraz numer zgłoszenia szkody. To najlepszy sposób, by bez utrudnień prowadzić dotychczasowe życie i mieć auto do własnej dyspozycji.